kui pikk vahe 09.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Kirjutasin Teile, et mul kukkus üks novynette tablett kraanikaussi. Teie kirjutasite vastu, et selle lehe võib edukalt lõpuni tarvitada. Minu küsimus nüüd on selline, et tablette võtan ma sel juhul 28 päeva asemel 27 päeva. Kui pikk paus siis peab olema, kas ikka 7 päeva ja kas see mõjutab ka kuidagi tabelttide efektiivsust?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Võtkegi seekord 27 tabletti ja tehke tavapärane 7 päevane vahe. Tablettide efektiivsust see ei mõjuta.
Tervitades Aire sekavin