Trihhomonoos 08.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
lugesin küll siin portaalis eelnevaid selgitusi trihhomonoosi kohta kuid tahaks siiski üht-teist juurde küsida.

Kui suur on tõenäosus saada trihhomonoosi kondoomiga sugulise vahekorra puhul, kui mehe ja naise suguelundid puutuvad kokku vaid eelmängu käigus.

Mismoodi avaldub meespartneril trihhomonoos?

Kas mees võib olla haiguse edasikandja ilma et ta seda ise teaks?

Kui tihti (umbeski, protsentuaalselt) esineb valenegatiivset analüüsitulemust? Mulle on tehtud analüüse väga tihti, mh ka trihhomonoosi suhtes ja nüüd järsku avastati täiesti ootamatult.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Tõenäosus, et saite trihhomoonase pisiku eelmängu ajal on väike (teoreetiline tõenäosus siiski olemas). Meestel avaldub põletik tavaliselt uretriidina, sagedase või /ja valuliku urineerimisena, võib esineda ka nn voolust. Et haigus võib esineda ka asümptoomsena , on võimalik, et mees (või ka naine) annab haiguse edasi nii, et ta ise seda ei tea. Trihhomoniaasi ei saa tavaliselt diagnoosida ainult bakterioskoopilisest või tsütoloogilisest analüüsist . Need on kõige sagedamini võetavad analüüsid. Diagnoosi saab panna vaadates kohe sooja natiivpreparaati, võttes trihhomoonas tekitajale külvi, või tehes PCR analüüsi. On võimalik, et Teil ei ole tehtud spetsiifiliselt sellele tekitajale analüüsi, kuid on ka võimalus, et tegemist on valenegatiivsete analüüsidega. Analüüsi valenegatiivsus sõltub väga paljudest põhjustest, kui suur see protsent on, ei oska öelda.
Tervitades Aire Sekavin

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Trihhomonoos!

Tere! Minul järgmine küsimus. 1998 aastal avastati mul trihhomonoos. Tol korral rääkis arst midagi juba kroonilisest haigusest ja sain siis ka ravi. Samal aastal käisin veel mitmel korral kontrollis kuna ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Trihhomonoos on ainult seksuaalselt ülekantav haigus.Vaheperemeest ei vaja,kandub otse inimeselt inimesele.Oluline on teada,et 25-50 % kandlust on asümptomaatiline.Ravi peab kindlasti olema suukaudne ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi