Rasestumis vastased tabletid. 28.08.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tervitus Teile!
Olen tarvitanud üle 2a. Marveloni. Probleeme pole aga tekkis kahtlus, et kas kasu asemel ei või tekkida kahju. Olen 42 a. ja suitsetan. Infolehes on aga viide, et need pole siis sobilikud. Käisin ka Magdaleena Pol. günekoloogi juures nõu küsimas, kuid asjatult. Kas te oskaksite soovitada mõnda sobiliku, et teaksin ise arsti vastuvõtule minnas küsida ja otsustada. Sest just otsustuse ja Interneti mitte töötamise pärast lõppes minu visiit.
Tänan Teid.
Hannela

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Kombineeritud pillid, näiteks Marvelon, ei sobi üle 35-aastasele suitsetavale naisele. Soovitan emakasisest vahendit (sobib nii hormonaalne kui tavaline e. vaskne spiraal) või minipille(pillid, mis sisaldavad ühte hormonaalset komponenti).
dr. Seemen