juuste väljalangus 10.03.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kuidas saadajagu juuste massilisest väljalangemisest?Mida lokaalselt kasutada?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Naiste juuksekadu on tegelikult juuste tiheduse vähenemine, mille puhul 3-5 karvast koosnevad juuksesalgud hõrenevad kahe või isegi ühe karvani. Üks igast neljast naisest kogeb juuksekadu neljakümnendaks eluaastaks ja kaks neljast viiekümnendaks.Menopausi ajaks võib juuksekadutäheldada 60 protsendil naistest. Lokaalselt võiks kasutada preparaati REGAINE ,mis ravib juuksekadu nii naistel kui meestel.REGAINE on saadaval ka ilma retseptita. REGAINE ehk 2% minoksidiili lahus on võimeline peatama juuksekao ning taastama juuksekasvu. Kuna ma ei tea Teie vanust ja kas Te olete käinud selle probleemiga endokrinoloogi ja nahaarsti juures,soovitan siiski eelnevalt erialaarstide konsultatsiooni võimaliku patoloogia väljalülitamiseks.