haavandi ravi ja rasedus 29.07.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere Lp. Dr. Galina Litter

Olen 28 a. veel lastetu naisterahvas väidetavalt kaasa sündinud emakakaela haavandiga. Viimane kord arstil käies ei olnud analüüsid korras ja leiti, et haavand on üsnagi põletikuline. Raviks määrati sellised rohud nagu Polygynax ja Apo-Metronidazole 12-päevaseks ravikuuriks. Mõlema ravimi infolehel on kirjas, et raseduse ajal vastunäidustatud, võimalikud kuulmis- jm. kahjustused lapsel jne. Siit küsimus: millal võiks hakata peale ravi lõppu proovima rasestumist ja kuidas põletikuline haavand üldiselt mõjub rasedusele-sünnitusele?
Suur aitähhh Teile juba ette!
K.
P.S. Pöördun Teie poole kuna tagasi arsti juurde paluti tulla alles poole aasta pärast.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud K.!
1. Lokaalselt, tupesiseselt, kasutades ei avalda need ravimid lootele kahjulikku mõju. Küll aga võib põletiku tõttu raedaks jäämine olla raskendaud.
2. Peale ravi lõppu võite kohe planeerida rasestumist.
Tuleb loota, et põletik saab ravitud, kui olete ravi korralikult teinud. Kahtlusel (põletikuline voolus) ja vajadusel korratakse analüüs(id).
3. Emakakaela ektoopia ei mõju rasedusele ja sünnitusele halvasti. Kõik rasedad uuritakse olulistele põletikutekitajatele.