rasetumisvastased tabl. 06.05.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Kasutan juba 2 aastat Logesti ja umbes kord kolme kuu jooksul on mul soor, võib olla parem panna spiraal. Olen 21 aastat vana, abielus.

Aitäh!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Pärmseente poolt tekitavate põletike esinemus on tõusnud ja selle põhjuseks on laialdasem antibiootikumide kasutamine. Teised soodustavad faktorid on rasedus, rasestumisvastaste tablettide kasutamine ning kemikaalide üleliigne kasutamine intiimhügieenis. Östrogeen soodustab pärmseene kinnitumist epiteelrakkudele ja selle võimet moodustada niidistikku. Seetõttu suurendavad nii rasedus kui ka rasestumisvastased tabletid pärmseene esinemust. Seega ma ei ole päris kindel,et LOGEST on ainus põhjus.Pöörduge oma günekoloogi poole ,kes määrab Teile seenpõletiku raviks lokaalset voi suu kaudu manustatavat ravimit. Ravi pikkus vaheldub ühekordsest annusest kahe nädalani.Korduva kandidoosi korral soovitaks intermiteeruvat ravi või nn. profülaktilist ravi. Ka laktobatsille sisaldava,maitsestamata jogurti joomisest võib abi olla.