Raseduse aeg päevad 03.08.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas raseduse ajal võivad päevad olla.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!
Raseduse algul esinev vereeritus võib esineda 25% naistest. Ilmneb see enamasti ärajäänud menstruatsiooni ajal ja suhteliselt vähese verega. Seda nimetatakse implantatsiooniveritsuseks ja võib esineda esimesel kolmel raseduskuul.
Kui veristsus on rikkalik ja kestab mitu päeva võib tähendada see spontaanabordi ohtu ja peaks pöörduma günekoloogi vastuvõtule. Abiks tuleb siin vaginaalne ultraheliuuring.
Edu soovides,
Maie Väli