haavandite paranemise kiirendamine 20.02.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Üsna pikalt halva voodi peal magamisest on tekkinud kintsude peale haavandid. Kuigi voodi probleemi enam ei ole, on haavandid jäänud, kuna stressirohkel perioodil kratsin neid ka endale tähele panemata ja nahk ei saa paranemiseks piisavalt pikalt rahu. Kas haavandite paranemise kiirendamiseks on apteegist mingit nahapealset ravimit osta?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Haavandite paranemise kiirendamiseks võib proovida PolyMem plaastreid - kaitseb kratsimise eest ja sisaldab ka paranemist kiirendavaid raviaineid.
Kui kratsimisest tekkinud haavandid ei taha paraneda, siis kindlasti tuleks perearsti juures kontrollida ka veresuhkrut. Suhkruhaiguse korral sageli nahk sügeleb tugevasti ja ka haavad ei taha paraneda.

Lisaks tahan märkida, et kl.2.45 on inimorganismil ette nähtud sügava une periood ning sel ajal on kohustuslik magada. Öisel ajal arvuti kasutamine on tervisele kahjulik, sest kahjustab inimese unestruktuuri ja sellega kaudselt ka immuunsüsteemi.

Lugupidamisega,
Kristi Abram