villid käe piirkonnas 12.12.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere
Millega võiks tegu olla, ei sügele ja on 2 nädalat juba kätel. Ei tundu allergiana. Kui katsuda neid siis pigem nagu nõelad õrnalt torgiks, tundub, et on vesi sees. Muid kõrvalnähtusi nagu ei kaasne.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Tegemist võib olla düshidrootilise dermatiidiga, mida iseloomustab villikeste teke labakätele. Selle haiguse põhjused on enamasti ebaselged, mistõttu ei saa anda häid soovitusi, kuidas villikeste tekkimist vältida.
Sarnast löövet võivad mõnikord tekitada ka erinevad viirushaigused.
Soolavannid, mida olete proovinud, on villilise lööbe korral igati asjakohased ja neid võib edasi teha, kuni villikesed on kuivanud.
Määrimiseks sobib tsinkpasta, see kuivatab ka villikesed veidi kiiremini ära.
Kui paari nädala jooksul paremaks ei lähe, soovitan siiski arstile näidata.
Lugupidamisega,
Kristi Abram