Küroteraapia järel tekkinud villid 03.05.17 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Käisin eile nahaarsti juures, kes teostas mu kahe käe peal asuvale soolatüükale küroteraapiat ja eile õhtust saadik on mul nendesse kohtadesse tekkinud nahast kõrgemal ja verd/vedelikku täis villid. Need on kaunis valulikud. Eriti üks, mis asub sõrmede vahel ja puutub koguaeg kokku teise sõrmega. Kas neid ville tohib ise katki teha või pean ootama, kuni nad ise paranevad ja alanevad? Ja kui tuleb oodata, siis kaua see aega võiks võtta?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Külmutamise järgselt villide tekkimine on tavaline. Pigem ennustab see väiksemat vajalikminevate protseduuride arvu ja kiiremat paranemist.
Kui villid on pinges ja häirivad tugevalt, võib põhimõtteliselt neid avada. Oluline, et nahk oleks eelnevalt puhastatud ja nõel desinfitseeritud, et ei lisanduks infektsiooni.
Lugupidamisega,
Kristi Abram