Kummaline nahavärvi punn sõrmel 03.12.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere, mul on umbes pool aastat olnud sõrmel nahavärvi punn, mis on aja jooksul pisut suuremaks läinud. Vahepeal tuli punnile peale kuiva naha kiht, punni oli kuiv ja krobeline. Nüüd on see osa kadunud ja koht on sama sile kui ülejäänud käenahk. Nahapinnast on see kõrgem, kui käe rusikasse panen. Põletikuline pole siiani olnud. Mingit traumat sõrmel esinenud pole. Mujal kehal selliseid punne ei esine. Kas oskate öelda, millega võib tegu olla? Lisasin ka foto, kõnealune punn asub siis sõrmusesõrmel.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Tegemist võib olla verruka ehk soolatüükaga.
Võite raviks proovida Duofilm vedelikku, mida saab apteegist käsimüügist.
Võib pöörduda ka nahaarsti vastuvõtule, et saaks teha külmaravi.
Lugupidamisega,
Kristi Abram