Imelik moodustis 04.01.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Paar aastat tagasi (või isegi rohkem) avastasin oma reie siseküljelt pisikese nahavärvi liistaka. Kogu selle aja oli moodustis suhteliselt väike ja ei muutunud. Mõned kuud tagasi hakkas see aga järsku kasvama, muutudes roosaks ja käsnjaks. Lõpuks oli see juba suhteliselt suur ja ma kavatsesin sellega lähiajal ka nahaarstile pöörduda. Detsembri lõpus avastasin ühel hommikul, et see asjandus on muutunud peaaegu mustaks ja veritses kergelt nö oma jala juurest, oli ka suhteliselt valulik. Kuna olid pühad, siis koheselt arsti juurde minna ei saanud. Järgmisel hommikul kukkus see moodustis aga ise ära ja nahk on nüüd täiesti sile ja ainul vaevu on märgata kohta, kus punn oli. Kas oskate öelda, mis see võis olla ja kas peaksin siiski nahaarstile ka pöörduma?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere! Nahavärvi liistakad nagu te kirjeldate, mis ripuvad peene jala otsas, on tavaliselt pehmed fibroomid, mis on ohutud. Kui fibroomi vigastada või kui verevarustus selles muul viisil katkeb, siis võib pehme fibroom kärbuda ja ise ära kukkuda, nii nagu Teil juhtus. Kuna tegemist oli healoomulise nahamoodustisega, mis nüüdseks jäljetult kadunud, pole õigupoolest rohkem midagi tarvis ette võtta.
Lugupidamisega,
Kristi Abram