Punetavad ja kuivanud laigud kehal 23.04.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Minu 6 kuud vanal lapsel punetavad ja kuivad laigud kehal. Ära pole need laigud kadunud ja tundub et neid tuleb muudkui juurde

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!

Ma ei tea kõiki lapse nahalööbe seotud asjaolusid, kuid kõige sagedamini on punetavate kuivade laikude tekkimine selles vanuses lastel seotud atoopilise dermatiidiga, mis avaldub sageli siis, kui laps hakkab järk-järgult lisaks rinnapiimale saama ka muid toite.
Kuna probleemiks ei ole ainult allergia, vaid ka kuiv nahk, on lisaks hormoonkreemile (Sibicort) väga oluline ka regulaarne naha pehmendamine. Vannitamine võiks toimuda pehmendatud veega (küsige apteegist tundlikule nahale mõeldud vanniõlisid), lisaks naha kreemitamine vanni järgselt ja ka niisama.
Soovitan külastada ka nahaarsti, et spetsialist saaks lapse nahka üleni vaadata ja annaks juba täpsed raviskeemid ning toitumissoovitused.
Lugupidamisega,
Kristi Abram