kuivad, kestendavad ja sügelevad laigud 22.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

3 aasta eest läksid silma laud kuivaks ja kestendavadks. siis levis see veel mujale näole. rännates kuid silmadelt ei kao.käisin haiguse alguses arstide vahet (silmaarst,llergolood,pererst) ja olin haiglas ka.kuid keegi ei teadnud mis mul viga on.nüüd on sügelevd kuivad laigud selja ülaosas, käel(küünarnuki siseküljel) ,kaelal, rinnal.kasutan ADVNTANIT,vahelSIBICORTI, SEBAMEDI. AGA see kuhugi kao.kardan et tegemist on psoriaasiga.seda vist ravida ei ole võimalik? aga kas saaksin teie vastuvõtule et sja selgitada. nüüd on 3 astat sellest möödas ja haigus rohkem arenenud. on võib-olla lihtsam diagnoosi panna.
olen teile juba kirjutanud . ja sain vastuse numbri kuid see ei anna vastust. kui te üldse olete mulle vastnud. VÄGA OOTAN Tanel

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Võite loomulikult vastuvõtule tulla, ehkki Teie kirjelduse alusel pole põhjust psoriaasi kahtlustada. Igal juhul vajate diagnoosi ja sellest lähtuvalt ravi. Oluline on teada, et vastuvõtule tuleb tulla haiguse ägedas faasis ehk siis lööbega, mis pole veel paranema hakanud.