Lõhe nahal 21.02.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

tagumiku vahel on lõhe mis jubedalt sügeleb. lõhe asub pärakuaugust u 2 cm ülevalpool ja on u 1.5cm pikkune. pole mäda ega naha ketendust, ainult selline selge puhas lõhe. samamoodi tekivad tihti suunurkadesse lõhed. Paar aastat tagasi leiti mul Helico bakter, sain selle vastu kompleksravi kuid nüüd oli see jälle tagasi ja sain jälle ravi, mille just lõpetasin.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Teie probleem võib tõesti Teile väga suuri ebamugavusi põhjustada. Nahavoltide lõhede põhjuseks võivad olla nii nahal elavad mikroobid, mehaaniline ärritus või ka mõni nahahaigus. Sageli esineb mitu tegurit koos.
Kuidas sellest kroonilisest hädast vabaneda, selleks ühtegi väga kindlat nippi ei ole: esiteks võimalusel vältida pikaaajalist istuvat asendit. Teiseks tuleks eelistada naturaalsest materjalist aluspesu ja vältida kindlasti stringe, sest neeb põhjustavad hõõrdumist. Paikseks raviks ma pidevalt hormoonkreemi sisaldavaid ravimeid ei soovita, sest need teevad naha veelgi õrnemaks, küll aga sobivad kõik need tooted, mis on mõeldud väikelastele mähkmepiirkonna dermatiidi ennemaiseks/raviks, nt. tsinki või pantenooli sisaldavad tooted (tsinksalv, Sudocrem, Bepanthen jne). Kui lõhe väga problemaatiliseks muutub, tuleb seda uuesti arstile näidata.

Lugupidamisega,
Kristi Abram