Nahatüükad 3a poisil 13.11.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere. Mure 3a poja kaela piirkonna nähatüügastega. Olen neid märganud vist juba aasta. Korraga on 3-4 tüügast ( nahast kõrgemad 1 korda1mm). Poja kratsib neid ja lõhub ära(jookseb siis ka verd). Pärast on selle koha peal arm kus oli tüügas . Paar päeva on kael puhas ja siis on jälle tagasi. Kas need võivad tulla higist. Oma lapsepõlvest mäletan et neid olluseid katki või ära nokkida ei tohtivat. Murelik ema.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Selles vanuses lapsel võivad kaelal olla molluskid, mis on ühest viirusest tingitud väikesed sõlmekesed ega kujuta patsiendile erilist ohtu. Sajaprotsendiliselt muidugi väita ei saa, sest ei ole oma silmaga näinud. Kolme-aastase lapsega muidugi kokkulepet sõlmida selles osas, et ta moodustisi ei näpiks on aravatavasti küllaltki raske. Soovitan siiski nahaarsti vastuvõtule pöörduda. Võib-olla saab tüükad ära külmutada, nii et need enam probleeme ei tekitaks.
Lugupidamisega,
Kristi Abram