Mädased puntavad laigud 13.02.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mul tekvad hooti jalgadele 3-4cm laiused punakad põletikulised laigud mille keskel on mädapunn. Mädapunni ärapigistades jääb laik mõneks ajaks veel põletikuliseks. Ajal kui punased laigud on mul jalgadel, on ka minu enesetunne väga halb. See on kestnud juba tükk aega. Mille võimalikuga on tegemist? Palavikku ei ole sel ajal.

Tänan!

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Suure tõenäosusega on tegemist follikuliidiga, kuid täpsemateks soovitusteks tuleks Teil pöörduda vastuvõtule, sest vajalikud ravimid on retseptiravimid.