Alopeetsia areata 11.08.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere, mul aprilli lõpust mure, kui diagnoositi Tallinnas nahaarstil alopeetsia areata, kirjutati välja Dermovate 500 ml nahalahus ja peale seda pöördusin ka juukseakadeemiasse, kus sain kapilaarravi ja ostsin vitamiine ja midagi pole aidanud. Peale seda olen nüüd määrinud 3 nädalat Dermovate lahust kiilanenud laikudele, õrnalt on hakanud juuksed kasvama, aga samas tuleb pikki juukseid ka iga päev rohkem peast. Palun aidake, kas on üldse võimalik seda haigust ravida ja kuidas ja millest see üldse tekib? Suguvõsas pole kellelgi sellist probleemi olnud, kõigil tugevad paksud juuksed nagu mul ja nüüd selline probleem. Soovitage palun arsti, kes oskab ja tunneb seda haigust ja saaks mind aidata. Ette tänades

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Alopeetsia areata on problemaatiline haigus, sest seda vallandavaid tegureid on tihti raske tuvastada ja haiguse kulgu on raske prognoosida. Õnneks selle haiguse korral juuksed küll langevad välja, kuid karvasibulad jäävad alles ja juustekasv saab tulevikus taastuda. Kui tegemist ei ole totaalse alopeetisaga (juuste kaotus KOGU peanahal), siis 80%-l patsientidest võib toimuda 1 aasta jooksul spontaanne paranemine ka ilma ravita, kuid isegi ravimeid kasutades ei maksa tulemusi oodata enne 3 kuud. Hetkel on teil ravi määratud vastavalt rahvusvahelistele ravijuhistele (esmavalikuks paikselt manustatav hormoonpreparaat) ja soovitan seda jätkata arsti ettekirjutuste kohaselt.
Lugupidamisega,
Kristi Abram