Kui edukalt on võimalik juuste väljalangemist pidurdada? 26.10.16 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

15-aastane poiss tahab teada, missugused on tänapäeval võimalused juuste väljalangemist vältida/pidurdada. Reaalset probleemi ei ole, seda on kinnitanud nii tema juuksur kui nahaarst, kelle visiidil käisime kaks nädalat tagasi. Pigem on tegemist psühholoogilise probleemiga. Sooviksin teda veenda, et ISEGI KUI probleem oleks olemas, siis on olemas tõhusad võimalused probleemi diagnoosimiseks ja raviks.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Ilmselt on antud kirja kirjutajaks murelik lapsevanem. Niikaua kui reaalset juuste väljalangust ei esine, ei võeta ennetavalt midagi ette. Kui psühholoogiline hirm juustekaotuse ees on tõsine, soovitan pöörduda õigeaegselt psühholoogile, enne kui laps täielikult oma hirmude küüsi jääb.
Tõenäoliselt saadab teda hirm androgeense alopeetsia ees (meestüüpi kiilaspäisus), mis tekib rohkemal või vähemal määral 95%-l täiskasvanud meestest (küsimus on lihtsalt see, missuguses vanuses ja missugusel määral see kujuneb ning kuidas inimene sellesse ise suhtub).
Tegelikult on olemas ka meestüüpi kiilaspäisuse vastu ravimid, mida kirjutab välja dermatoloog, kui selleks on reaalne põhjus. Kuna need tabletid mõjutavad suguhormoone, siis alaealistel ei ole need lubatud, sest võivad negatiivselt mõjutada kehalist arengut ja suguküpseks saamist. Lubatud alles täisealistel meestel.
Lugupidamisega,
Kristi Abram

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Tugev juuste hõrenemine peale sünnitust

Tere.

Olen mures oma juuste ja naha tervise pärast. Osaliselt on see kindlasti tingitud ka sellest, et toidan last juba 2 aastat ja 2 kuud rinnaga, kuna laps ei ole nõus loobuma ega joo kunstlikke ...

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Füsioloogiline juuste väljalangus peale sünnitust on igati normaalne nähtus ja seotud juuste kasvutsükliga. Samuti on normaalne, kui 2-4 kuu vanusel imikul juuksed vahetuvad. Tavaliselt peaks normaalne ...

Loe edasi

neurodermiit ja juuste väljalangemine


1.Alates lapseeast olen kasutanud hormoonsalve-vene ajal Flucinari, praegu
Cutivate kreemi. Kvartalis ikka üks 75 g tuub kulub ära küll. Põhjuseks
täiskasvanuna on stress, probleemid ...

Vastas dr Sirje Liiv

1. Võibolla tuleksid kasuks apteegis müügilolevad vananevale näonahale mõeldud tabletid (näiteks Imedeen või Viviscal ). Seda muidugi juhul, kui teil ei esine preparaadi komponentide vastu allergiat.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi