juuksed, peanahk 17.05.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Lp.Doktor!

Olen 29. a naine ja paar aastat tagasi diagnoositi mul pärilik alopeetsia.
Juuksed hõrenevad pealaelt ja on muutunud iga aastaga rasvasemaks.
Kas on võimalik, et juuste hõrenemist soodustab ka mingi hormonaalne tasakaalutus, teisisõnu, mida võiks veel teha juuste väljalangemise aeglustamiseks?

Tänan!

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Teie kirjelduse alusel võiks arvata androgeenset alopeetsiat, kuid Teid nägemata kindlat diagnoosi panna ei saa, rääkimata ravist.