sügelemine 01.11.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 30.a. meesterahvas. Juba pikemat aega (umbes 2-3 aastat) on mul sügelenud päraku ümbrus. Seda just eriti õhtuti. Olen käinud korduvalt perearsti vastuvõtul. On tehtud ussiproov, mis oli negatiivne ja ikkagi võtnud ussirohtu. Ei aidanud. Käisin ka nahaarsti vastuvõtul, aga targemaks ei saanud sealtki (kasutasin mingit salvi, mis oli mõeldud seenhaiguse raviks). Käisin ka allergoloogi juures, kuid temagi laiutas ainult käsi. Natukene on abi sellest, kui igal õhtul ennast korralikult pesta ja kuivatada. Öelge palun, millest selline sügelemine võiks tingitud olla ja missuguse arsti juurde ma peaksin abi saamiseks pöörduma. Olen tõesti erinevate arstide juures käinud ja ikka ravita jäänud. Selline olukord on (pehmelt öeldes) piinav.

Tervitades ja vastust ootama jäädes, Ivo.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Suure tõenäosusega on tegemist kontaktdermatiidiga ning abi saab nahaarstilt. Seeneravim selle puhul tõepoolest ei aita. Ei oskagi kommenteerida, miks Teile see välja kirjutati-võimalik, et oli kliinilisi viiteid seenhaigusele.