akne teke 16.10.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Minu mure on järgmine:

juulikuus kaotasin oma isa, kes oli mulle väga lähedane. Paar nädalat pärast seda tekkisid mu ninasõõrmete alla väikesed punetavad häguse vedelikuga

täidetud nn.punnikesed. Umbes nädalaga olid need laienenud ka suuümbrusse ja lõuale.

Mõnel päeval (olen tähele pannud, et just pinglelistel ja stressrohketel päevadel)on punnikesed rohkem silmatorkavamad ja punasemad, mõnel päeval lihtsalt veidi sügelevad ja on selline tunne, et nad justkui hõõguksid.

Kuna mul ei ole kunagi näonahaga probleeme olnud (puberteedieas oli nahk samuti puhas), kreeme eriti ei kasuta ja kosmeetikatki vaid minimaalselt, siis on

ehmatus ja olukorraga sina peale saamine eriti raske ja kipun juba paanitsema.

Olen perearsti soovitusel ca augusti lõpust kasutanud antibiootikumisalvi nimega

Fucidin, kuid tulemusi ei näe. Ostsin ka Eucerini seebi pH5.0, mida mulle samuti soovitati.

Kas mul on põhjust suureks mureks või võin asja rahulikumalt võtta?

Mis ma võiksin veel raviks teha? Kuna töötan klienditeenindajana, siis halvematel päevadel oleks vaja nn. punnikesi veidi varjata, kas see on lubatud(jumestuskreem)?

Väga ette tänades,

Hanna

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Pöörduge eriarsti-dermatoveneroloogi konsultatsioonile.

seniks soovitan panna peale täiesti lihtsat tsink pastat, mis on apteegis saadaval retseptita. Pastat saate määrida õhtuti, sest see teeb naha valgeks. Hommikul eemaldage see õliga-vesi ei võta kergesti ära.