akne ravi antibeebipillidega 13.10.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mul on aastaid olnud probleeme aknega. Akne on arstide sõnul keskmise raskusega. Kuna nahaarsti poolt kirjutatud Dalacin ning Skinoren pole eriti aidanud, siis olen günekoloogil palunud endale Loette tablette kirjutada. Kuna olen aga kuulnud, et nende pikaajaline tarvitamine võib tervist kahjustada, siis olen mures, kas peaksin ehk rohtu vahetama, kuigi akne vastu aitab Loette suurepäraselt. Milline on teie seisukoht?

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Mul on raske mingit seisukohta Teid nägemata võtta. Akne raviks on saadaval erinevaid ja väga tõhusaid ravimeid, mille retsepti saate nahahaiguste arstilt. Keskmise raskusega akne raviks jäävad Skinoren ja Dalacin nõrgaks.