Vistrikud kaelal 16.04.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere
Mure järgmine
umbes kaks aastat tagasi tekkis mulle kaelale paar vistrikku (näol ei ole)-läksin kosmeetiku juurde ja asi läks hullemaks. Vahetasin siis kosmeetikut - nüüd käin pidevalt Tiia Ilusalongis kaelale maski ja lämmastiku ravi tegemas.Kalliks läheb ja samas ei tea kas on tegemist üldse aknega või on tegelikult mingi muu haigus. Lugesin kuskilt sellisest haigusest nagu Pityrosporon(sügelevad vistrikud). Kõige rohkem häirib selle juures mind see, et ma ei saa selga panna midagi avarat, sest tunnen siis end halvasti.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Arvan kirjelduse alusel, et kosmeetik Teid tulemuslikult aidata ei saa. Soovitan siiski nahahaiguste arsti vastuvõtule pöörduda, et täpsustada diagnoos ja saada ravi. Enamik naharavimitest on retseptiravimid.