Akne näol-kaelal-seljal-dekolteel 03.03.15 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen aknega iseseisvalt võidelnud juba aastaid. On aegu, kui kõik on enam-vähem korras ja siis on aegu, kui on nii nagu pildil või koledam. Muret teeb akne nii näol ja kaelal, kui dekolteel ja seljal.
Iseenesest on praegu ka suhteliselt pingeline periood. Üldiselt kipuvad vistrikud tekkima ka nö sümmeetriliselt (nt, kui tekib paremale lõuajoone piirkonda, siis juba tean, et tekib ka vasakule poole). Muidu on mu näonahk pigem rasune ja talvel üksikud kuivad laigud. Ninal ja lõual on ka mustpea-komedoone. Ehk oskate soovitada, kuidas olukorda parandada?

Lisaks on nüüd ka lõuajoonel asuvate sünnimärkide alla tekkinud vistrikud (ma arvan, pildil ka näha). Väiksem on juba taandunud, aga suurem ikka valulik. Muidu on need kaks sünnimärki kogu aeg olnud veidi omapärased, aga juba kaua aega nad mul olemas. Kas peaksin minema neid nahaarstile näitama? Sünnimärke on mul muidu palju ja neid tuleb ikka aeg-ajalt juurde kaa.

Aitäh!

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kahjuks ei ole pilt kirjaga kaasa jõudnud, aga kui Teie kirjeldusele tugineda, siis esineb nii komedoone, põletikulisi vistrikke, kui ka arme. Samuti esineb löövet ka seljal. Üldiselt vähendavad antibeebipillid aknet küll, aga vahel jääb nende mõju väheseks ja on vajalikud ka pealemääritavad ravimid ning isegi tabletid.
Kui Te kasutate juba Bioderma näovett, siis julgen juurde soovitada Bioderma Sebium Global aknevastast kreemi. Kui ka see ei aita, siis tuleb lasta arstil retseptiravimid välja kirjutada - missugune on Teile sobivaim ravi, otsustab arst juba visiidi käigus.
Mis puutub sünnimärkide kontrolli, siis tasuks kord aastas neid tõesti nahaarstil lasta üle vaadata.
Lugupidamisega,
Kristi Abram