probleem huultega vol 2 27.02.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere veel kord,
küsisin eile nõu oma huuleprobleemi kohta - paistes, õhetab, valulik, väikesed villid (vist juba katki, kuna nahatükikesi tuleb) kogu huulte ulatuses. Arstiaja sain alles esmaspäevaks. Mida ma niikaua teha võiks või saaks, et olukorda leevendada?
Eeldusel, et tegu võib olla huuleherpesega, kas oleks abi Acyclovid salvist? Samas kusagilt lugesin, et salvid võivad sellises faasis ärritust isegi suurendada?
Või kas oleks kasu aaloetaimest, või teha kummelikompressi, või oleks targem huuled üldse rahule jätta?
Vastuse eest ette Tänulik!

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Loodetavasti on nüüdseks teie probleem lahenduse leidnud.