Kõõm ja sellest põhjustatud hädad. 27.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere ma kolisin uude kohta ja siinne vesi on väga kare. Eelmises elukohas oli mul ka kõõm aga ma sain selle kontrolli alla, nüüd on aga täitsa hullud lood. Kõõm ei taha kuidagi kaduda. Ja nüüd ma arvan veel, et mul on peanahapõletik, sest peale du??i on näha juba peanahka natuke. Ainuke leevendus on see kui ma määrin nätuke kätekreemi juustesse.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Kuna peanaha intensiivne kõõmetamine võib olla ka peanaha haiguse tunnuseks, tuleks teil minna nahaarsti vastuvõtule. Seniks võiksite peanaha rahustamiseks teha peanaha maske apteegi kreemiga Humektan, mida võiksite peanahal hoida 2...3 tundi enne peapesu. Igapäevaselt võiksite kasutada Kerasal lahust(apteegi käsimüük), mis koorib peanahalt tekkinud kõõmakorra.