kassihaigus? 01.11.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen kahe aastase poja ema. 25.10.03 avastasin poja selja pealt punetava ringi kujulise laigu, mis oli seest kare, aga üsna tilluke. Panin laigu peale priljant rohelist ja läksin esmaspäeval 27.10.03 ka koheselt perearsti juurde, kuna kahtlustasin, et see võib olla kassihaigus. Perearst aga vastas, et tegemist on allergiaga, mis ravi ei vaja ,aga kui hullemaks läheb siis võib-olla teeme ka ravikuuri läbi. Soovitas veel lapsele vähem kommi anda. Laps saab üldiselt harva kommi, aga nüüd ei ole tma talle nädal aega ühtegi kommi andnud, kuid laik on läinud mitu korda suuremaks. Otsisin ka kirjeldust kassihaiguse kohta interneti lehekülgedelt ja kirjeldustes viitab see laik täpselt kassihaigusele.Lähen esmaspäeval uuesti arsti juurde, kuid seekord nõuan ka proove, täna tõusis lapsel palavik 38,5. Kassihaiguse kohta on internetis väga vähe infot. Sooviksingi teada, mida see haigus endast kujutab ja kas sellel on ka tagajärgi.Samuti ka milline on ravi? Teid siiralt ette tänades Eveli

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Silenaha seenhaiguse (e.nn.kassihaiguse) korral palavik pole iseloomulik sümptoom. Tekivad ümarad roosakad ketendavad laigud, mille servades on põletikunähud intensiivsemad. Diagnoosi paneb vilunud arst(nahaarst) kas kliinilise leiu või nahalt võetud analüüsi alusel. Ravi määrab arst.