kassihaigus 29.08.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Nädal tagasi avastasin 5.a. poja käsivarrel imeliku moodustise. Küsitluse käigus ei selgunud midagi, millest võis see tekkida. Eile näitas 6.a. tütar oma käel täpselt samas kohas (küünarnuki lähedal) kus poisil samasugust moodustist. Läksime arsti juurde, kes ütles kohe, et tegemist on nn. kassihaigusega ja peale tuleb panna jooditinktuuri.
Sooviksin teada, kas nii lihtsalt see käibki. Olen kuulnud, et kassihaigus võib avalduda väga raskelt. Lisaks sooviksin teada, kui pikk on peiteaeg, kas peaksime "ootama" veel neid moodustisi ning kui kiiresti jooditinktuur need hävitab. Arst ei maininud ka seda, et lapsed ei peaks lasteaeda ega kooli minema?
Paluksin vastuses lühiülevaadet sellest haigusest ja soovitustest edaspidiseks.
Tänan ette vastuse eest!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

"Kassihaigus" nagu ka kõik teised haigused võib avalduda tõepoolest erineva ulatusega - on suhteliselt kergeid haigusvorme, samuti aga ka raskemaid ja ulatuslikumaid.
"Kassihaiguse " puhul võib raviks kasutada nii joodtinktuuri kui ka seenevastaseid salve ja tabletti. Missugust ravi valida - see sõltub haiguse ulatusest ja lokalisatsioonist.
Kas laps vabastada koolist/lasteaisat - see on raviarsti otsustada. Üldjuhul ravi alustanud patsiendi kollektiivist isoleerimiseks vajadust pole.