ohatis 13.09.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

mul on juba väiksest peale olnud alatihti suu ümbruses, huultel ja nina all pidevalt ohatised. kui natuke külma saan või liigselt päikest või kes teab millest veel, siis olen kohe villis. paar aastat tagasi lõi ka ühe silma ümbruse ja sellega koos ka pool otsaesist villi.
olen kuulnud kuskilt, et on võimalik mingeid tablette võtta, et seda asja natuke pidurdada. kasutan küll zoviraxi, kuid sooviksin midagi efetiivsemat.
mis need tabletid endast kujutavad (palju maksavad? kellele? jne) või on olemas veel mingi parema ravimoodus? millise arsti poole peaxin üldse oma murega pöörduma? nahaarsti?(olen kuulnud, et sel ohatisel pidavat närvidega pistmist olema, nii et äkki hoopis närviarsti?).
olen 19aastane neiu ja need pidavad villid tõesti segavad elu ju!
aitäh juba ette vastuse eest!

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Soovitan nahaarsti vastuvõtule tulla. On tõepoolest olemas tabletid, millega haigus kiiresti paraneb ning mis pikendavad nn. terveksolekuaega. Täiesti väljaravida herpest ei saa. Teatud aja järele tekib ta uuesti, kuid mitte nii sageli kui varem.