muret tegevad valged "vinnid" 13.08.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 22. a. neiu ja elanud suguelu 5 aastat. Umbes pool aastat tagasi avastasin endal tupe esiku olevat tursunud. Ka tupe seest tundub selline "kare". Mõne aja pärast tekkisid häbememokkadele valged pisikesed (u. 1-2mm läbimõõduga) punnikesed, mis asetsevad naha all. Pluss veel sellised "marraskil" nahalaigud...Mõtlesin, et võib tegu olla kas genitaalherpese või papilloomviirusega ja lasin analüüsid teha. Midagi ei leitud. Tean, et herpesest tingitud moodustised peaksid nädala möödudes taanduma ja siis jälle välja lööma, kui immuunsussüsteem nõrk. Kuid mul ei ole need ära kadunud. Samas ei tea ka,kas need võivad olla kondüloomid, sest neist räägitakse kui näsajatest moodustistest- mul on ju ikkagi pisikesed valged täpikesed...Võibolla tõesti on need eriti vohama hakanud rasunäärmed ja ma muretsen end lihtsalt üle...
Enne seda olen põdenud kandidoosi mitmel korral aga see ei peaks ju füüsiliselt nähtavaid muutusi tupes põhjustama.
Olen väga mures, sest selle pärast on hakanud ka kannatama minu seksuaalelu. Ka tampoone on viimasel ajal raske ja ebameeldiv paigaldada, sest tupp on justkui tursunud.
Oleks väga tore, kui oskaksite sellele küsimusele põhjendava vastuse anda.
Ette tänades,
Foobik

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Lugupeetud Foobik!
Loodetavasti olen võimeline andma Teie küsimustele põhjendava vastuse alles peale Teie meditsiinilist läbivaatust (nagu ilmselt ka kõik teised arstid).
Haiguse põhjuse avastamiseks tuleb tavaliselt lisaks haiguskolde nägemisele teha ka erineval hulgal analüüse. Kui diagnoosimine oleks nii lihtne, et seda saaks teha interneti vahendusel, siis poleks arste üldse vaja. Paraku on see aga märksa keerulisem ja igal juhul individuaalne. Loodan, et saate oma küsimusele vastuse kui vastava kvalifikatsiooniga arsti on Teie haiguskollet näinud.