Täpid huultel 20.02.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere. Kummaltki poolt suunurkadest natuke ülespoole huulel väiksed valged täpid. Ei sügele, ei kipita vms. Märkasin eile, et need seal on. Millega võib olla tegemist? Kas võib apteegist midagi küsida või kuhu pöörduda?
Huuled viimasel ajal väga kuivavad. Tõenäoliselt kütmisest.
Mõni päev tagasi oli ülemine huul paremalt suunurgast üleval pool õige natuke lõhenenud. Ainus kreem, mis kodus juhtus olema oli Fucidin (sodium fusidate 20mg) - kasutasin seda natuke. Kerge lõhe kadus ära.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Teie kiri sisaldab mitut küsimust. Püüan ükshaaval vastata. Valged täpikesed huulel on kõige tõenäolisemalt ektoopilised rasunäärmed, mis ravi ei vaja. Kui aga probleem Teile jätkuvalt muret valmistab, on parem nahaarstile näidata. Kuivad ja lõhenenud huuled talveperioodil on sage nähtus ja põhjuseks võivad olla tõesti karmid välistingimused ja liiga kuiv ruumiõhk. Hügieeniline huulepulk või huulepalsam, mis niisutavad ja samas kaitsevad välismõjude eest, peaksid olema piisavad probleemi ennetamiseks. Kui probleem jääb püsima, soovitan pöörduda arsti juurde retseptiravimite välja kirjutamiseks.
Lugupidamisega,
Kristi Abram