jalaseen 27.06.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Lp. dr.Raudsepp

Sooviksin teada, kuidas avaldub jalaseen - missugused süptomid sellel on?
Avastasin paar päeva tagasi, et mu jalatallad kestendavad - ajavad nahka - täpselt nagu oleks villid katki läinud - aga ville ei ole - lihtsalt ajab kõvasti nahka- ka varvaste pealt. Kas tegu võib olla jalaseenega? Tegelen spordiga ja käin ka peale trenni alati saunas.
Kui tegu on jalaseenega, ehk siis oskate soovitada mingisugust ravi, enne kui ma jõuan nahaarsti juurde, sest järjekorrad on.

Ette tänades.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Jalaseen algab tavaliselt varvaste vahede sügeluse või kipitusega. Taldade ketendus, juhul kui varvaste vahedes muutusi pole, ei pruugi rääkida seenhaiguse poolt. Soovitan siiski nahaarsti konsultatsiooni.