peanaha psoriaas 19.06.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Mul on olnud umbes kümme aastat peas kuiv kööm ja ketendus, mis sügeleb. Arsti juures olen mitmeid kordi käinud. Arvatakse et tegemist on psoriaasiga. kuid ükski ravim pole siiani aidanud seda haigust välja ravida. Ravimitest olen kasutanud näiteks Betnovate'i, väävlisalvi ja käsimüügiravimit Skin Cap sprayd ja samuti törvashampoone.Need on küll haigust leevendanud, kuid kui kasutamise löpetan tuleb kööm tagasi. Palun kas te oskaksite soovitada mönda meetodit kuidas sellest haigusest lahti saada. Kas on vöimalik teha peanaha testi et kindlalt teada, mis haigusega tegemist?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kui tegemist on psoriaasiga, siis polegi võimalik seda haigust välja ravida, vaid ainult alla suruda. Mingeid erilisi uuringuid peanaha psoriaasi diagnoosimiseks ei tehta kuna tegemist on haigusega, mida iga väljaõppinud dermatoloog suudab haiguskolde vaatlusel diagnoosida.
Samas pole mingit põhjust pessimismiks - Eestis on praegu võimalik kasutada väga efektiivseid ravimeid, millega saab peanaha psoriaasi suurepäraselt alla suruda.
Kuna aga kõik need ravimid nõuavad retsepti, siis ma ei näe küll teist võimalust kui tulla dermatoloogi vastuvõtule.