väga kuiv nahk 02.06.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Juba mitu aastat on probleemiks suuümbruse dermatiit.Lööve on nüüdseks taandunud, aga endiselt häirib väga kuiv ja punetav nahk. Kasutan mitu korda päevas Aqualan L kreemi ja hügieenilist huulepulka, aga erilist efekti pole. Juba poole tunni möödudes hakkab nahk suu ja nina vahel uuesti kuivusest kipitama. Sinna piirkonda on tekkinud isegi juba kortsud, kuigi olen alles 27. Mida teha? Kas see kuivus jääbki alatiseks püsima?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Suuümbruse dermatiit on ravitav, kuigi teinekord on vajalikud korduvad ravikuurid (ka süsteemsete preparaatidega).
Tuleks pöörduda dermatoloogi vastuvõtule. Ilma haiguskollet nägemata pole võimalik ühtegi konkreetset soovitust anda.