Kuiv ja kestendav nahk silmalaugudel 23.11.12 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Mõned päevad tagasi avastasin, et mul ülemistel silmalaugudel nahk kuivab ja kestendab, kreemitamine ei aita üldse. Millest see tingitud on ja millise arsti poole peaksin esmalt pöörduma? Kas saan ise midagi teha, et nahk jälle normaalseks läheks?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kerge blefariit (laugude põletik) on jahedate ja niiskete ilmade perioodil paljudele probleemiks. Kindlasti tuleks võimalusel vältida lisaärritust (nt. loobuda mõneks ajaks ripsmetuššist ja lauvärvidest, kuni probleem taandub). Silmalaugude nahk on väga õrn ja kangeid ravimeid seal kasutada ei tohi. Apteegist võib küsida naha pehmendamiseks näiteks pantenooli sisaldavat Bepanthen kreemi või salvi. Kui kuivus ja ketendus ei taandu, siis tuleb pöörduda nahaarsti juurde retseptiravimi saamiseks.
Lugupidamisega,
Kristi Abram