Imelik haigus 09.03.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Olen 44-aastane mees. Juba 10 aastat häirib mind perioodiliselt külastav haigus, mis algab naha ülitundlikkusega ürel reiel, seejärel sama külje käsivarrel, edasi paneb valutama sama külje kurgupoole ja lõpuks maandub suguti samal küljel, tekitades ville ja punetust ja mis valu tõttu välistavad suguelu. Haiguse kestus on kuni 3 nädalat ja ilmub ühe kuni kaheksa kuu tagant, kadudes lõpuks iseenesest. Vahepeal, kui olin mõni aasta ilma seksuaalpartnerita, ilmutas haigus end ikka. Nahaarst nimetas seda nähtust nimetusega, mis mul enam meeles ei ole ja andis ''lootust'', et sellele ravi ei ole. Leidsin kogemata käesoleva internetilehekülje ja haaran õlekõrrest. Teid ette tänades, A.

Arst vastas:

dr Terje Kukk

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, KliinikMa saan kahjuks oletada, et tegemist võib olla herpesviirus infektsiooniga. Et seda kinnitada, peab tegema vastavad analüüsid. Hea on, kui nahahaiguste arstile pöördute ägeda villilise lööbe ajal, siis on võimalik just lööbe piirkonnast analüüs võtta ja ravitaktika üle otsustada. Herpesviirus on tõepoolest ägenemiste ja vaikeperioodidega kulgev ning viirus jääb organismi püsima. Ravi eesmärk on vaikeperioodi võimalikult pikaaegseks saada.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Näonahal lööve

Tere! Mul tekkis nüüd pühade ajal näo peale imelik lööve, mis on paari päevaga läinud hullemaks. Lööve on ainult näol. Näonahk justkui kuivab ja kisub. Kas see võib olla mu pereliikmetele nakkav?

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Tõenäoliselt võib tegemist olla kontaktdermatiidiga (nahapõletik, mis tekib mõne välise teguri ebasoodsast toimest nahale). Kontaktdermatiit ei ole nakkav haigus ja reeglina paraneb ise, kui ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi