propecia 23.02.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Lp.dr.Liiv!

Palun Teie arvamust juuste väljalangemist peatava ravimi PROPECIA kohta.Kas aitab meestel päriliku juuste väljalangemise puhul ka?Kas see mõjub hormoonidele?Kuidas?Oskate ehk soovitada muud?

Jaak,25 a.

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Lugupeetav Jaak!

Kahjuks ei oma ma eriti palju kogemusi Propecia´ga ravimisel. Minu konsultatsioonil on viibinud patsient, kes oli tarvitanud Propecia´t peaaegu 2 aastat ja tema juuksepahmakas oli muljetavaldav ja ta ise väga rahulolev. Mingeid kõrvaltoimeid tal ei olnud esinenud . Usutavasti on preparaadil hea toime androgeense alopecia e. päriliku juuste väljalangemise puhul. Katseandmetest on teada, et ravim annab soovitud tulemusi 1 aastase kasutamise järel umbes pooltel kasutajatel ja 2 aastase kasutamise järel umbes 66%. Päriliku juuste väljalangemise puhul on tegemist teatud ensüümi rohkusega, mis laseb tekkida rohkelt meessuguhormooni üht ainevahetuslikku vahe-laguprodukti ja mida esineb rohkesti ka miniatuursetes juuksefolliiklites paljakute piirkondades. Propecia neutraliseerib ensüümi toime, mille tulemusena väheneb kiilakust põhjustava ainevahetusliku vaheprodukti hulk.

Sellest tuleneb ka põhjus, miks preparaadi ärajätmisel taandub selle toime12 kuu jooksul.

Muudest preparaatidest võiks mainida Viviscali.

S.Liiv.