Mis see võib olla? 03.04.14 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Oktoobris tekkis peopessa punane, kriimustuse moodi triip. Edasi tekkisid kolletena väikesed sügelevad villid, mis läksid katki ja nahk kuivas ja koorus, siis tulid ka lõhed.
Käisin kooli arsti juures (käin Soomes koolis) ja sain kortisoon salvi (Bucort 0,1%), mis aitas kohe, kuid kohe peale salvi kasutamise lõpetamist tuli kõik tagasi, umbes kahe päeva jooksul.
Siis sain seene ravi salvi (Pevisone 1mg/g + 10mg/g), kus oli ka kortisoon sees ja jälle sama lugu, aitas ja peale lõpetamist oli kõik tagasi.
Käisin vahepeal 6 nädalat välismaal ja kasutasin seal seda seene salvi pidevalt, et käsi oleks korras. Kui olin seda salvi järjest umbes 2 kuud kasutanud läksid hommikul silmad paiste, või õigemini oli kogu nägu tursunud, suus oli metalli maitse ja pea valutas. Ma ei tea, kas see turse jm võis olla tingitud liigsest kortisoonist. Lõpetasin salvi kasutamise ja käsi läks jälle selliseks nagu pildil näha.
Mulle tundub, et kätt ärritavad kõik tekstiilid, tegelen palju kangastega ja ka puuvillased kindad. Elu on olnud ka väga pingeline ja stressirohke just sügisest alates ja pingeline aeg jätkub vähemalt suve keskpaigani.
Nahaarstile ei ole kooli arst mind saata tahtnud, kuid nüüd olen uuesti kirjas kooli arstile ja loodan, et ta siiski saadab mind ka nahaarstile edasi.
Ehk on võimalik midagigi selle info põhjal öelda, et millega võib-olla tegu.
Kas oleks mõistlik osta apteegist allergiavastaseid tablette? Ei ole neid veel proovinud.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Pilti pole kahjuks kirjaga kaasa jõudnud ja seetõttu ma ei näe, missugune käsi välja näeb.
Peale kahekuulist seenevastast ravi ei saa käe peal enam mingit seent olla ja kaldun arvama, et tegemist on pigem kontaktärritusega: liiga sage kokkupuude kangastega võib olla piisav ärriti, sest esiteks imab tekstiil käte pinnalt ära lipiidkihi, mis peaks nahka kaitsma ja teiseks võivad ärritajaks olla rriidevärvid jm. vahendid, millega kangaid töödeldakse. Siiski täpsemalt saab öelda haiguse olemuse kohta siis, kui spetsialist on Teid ise vaadanud. Eestis on võimalik nahaarstile pöörduda ilma saatekirjata, ma ei tea, kuidas on situatsioon Soomes.
Allergiatablettidest on kontaktärrituse korral suhteliselt vähe abi, aga proovida võib.
Ägeda seisundi korral, mida kirjeldasite (silmade turse jne) tuleks aga kindlasti erakorraliselt tervisekeskusesse pöörduda.
Lugupidamisega,
Kristi Abram

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

Villid talla all

Tere!
Aeg-ajalt tekivad talla alla mõned väikesed (~1mm) vesivilli moodi villid, mis ka sügelevad. Millest võib see olla tingitud, ja mis selle vastu võiks aidata?
Tänan.

Vastas dr Heli Raudsepp

Selliseid ville võib tekkida mitme erineva nahahaiguse korral. Seetõttu soovitan vastuvõtule tulla haiguse ägedas perioodis.

Loe edasi

Probleem

Selline asi on et on mingisugune punn/vistrik peenise peal? Mis see võib olla ja kas see on ohtlik kuidagi? Kuidas sellest lahti saab? Tänan ette..

Vastas dr Heli Raudsepp

Löövet nägemata on võimatu midagi diagnoosida. Soovitan vastuvõtule tulla.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi