Peale raseerimist tekkinud punakad karedad laigud kaelal 06.05.13 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere

Umbes 1,5 nädalat tagasi sai kiiruga aetud habet (ainult kaelalt) veidi päevinäinud, nüri ja vist isegi kergelt roostes žiletiga. Peale seda tekkisid kaelale punakad karedad laigud , mis algselt ka sügelesid, kuid hiljem läks sügelus tagasi. Punakad laigud ja naha kuivus aga jäi. Kas oskate selle koha pealt miskit abi pakkuda? Olen sinna pannud igasugu niisutavaid ja rasvaseid kreeme, kui siiani pole need aidanud.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Ilmselt on tegemist nahaärritusega, mis peaks ajapikku ka ise taanduma, kui Te nahka uuesti millegiga ei ärrita. Kui niisutavad kreemid ei aita, võib proovida näiteks tsinki sisaldavaid preparaate (nt.Zincospray või Zincoskin) või pantenooli sisaldavaid kreeme (nt.Bepanthen). Kui üle ei lähe, pöörduge arsti poole, võib-olla on vaja retseptiravimeid.
Lugupidamisega,
Kristi Abram