tupeseen mehel 04.02.02 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Kas tupeseenest põhjustatud haigusnähte(punetus peenise pea ja eesnaha piirkonnas) on vajalik ravida(tavaliselt mööduvad mõne päeva jooksul ise)?

Kui ravi on vajalik, siis milliste mitte retseptravimitega on seda kõige tõhusam teha?

Ette tänades!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kui kandidoosist tingitud nahanähtudega ei kaasne kaebusi (sügelustunne,valu jne.), see punetus taandub alati iseenesest ning ei kandu edasi partnerile, siis pole ravi oluline.

Kui ravi tegemine peaks vajalikuks osutuma,siis tuleks pöörduda arsti vastuvõtule,kuna kõik seenevastatsed preparaadid on retseptiravimid.