Põletav tunne säärtel 21.06.10 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mure isa pärast. Juba aastaid vaevab teda põletav tunne säärtel, algas see altpoolt - nüüd laieneb järjest ülespoole (juba reie piirkonnas). Nahk on punetav (eriti sääre allosas), õhuke ja õrn, õhtuks lähevad ka jalad kergelt paiste. Ta ise ütleb, et kogu aeg on tunne nagu päike oleks ära põletanud.
Muidu liikuv inimene - toimetab kodus, käib väljas.

Arst vastas:

dr Karin Hussar

Dermatoveneroloog

Tere!

Soovitan Teil pöörduda perearsti poole. Põletav tunne jalgades võib olla põhjustatud mitmetest teguritest (perifeersete arterite haigus, perifeerne neuropaatia, diabeet, perifeersete närvide kompressioon jt), mis vajavad täiendavaid uuringuid. Lisaks ilmselt südamepuudulikkusest tingitud sümptomid (arvestades pt iga, õhtune jalgade turse), mis kombineeritud veenipatoloogiaga (jalgade turse, punetus säärtel). Esialgsed uuringud teeb perearst ja suunab Teid vajadusel edasi.

Lugupidamisega,
Karin Hussar