Mükoplasmoos 21.11.01 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Lohutav on lugeda, et ka teisi inimesi vaenab see haigus. Olen läbi teinud 3 antibiootikumikuuri ja leid püsib. Mees osutus terveks, aga sai ka tablette. Arst on minu suhtes pahur. Talle tundub, et me ei pea rezhiimi, või on kellelgi teine partner, mis ei ole tõsi. Asi jäi praegu sinnapaika, kuna mul ei ole kaebusi. Aga mis edasi saab, kas sellest võib midagi hullemat areneda? Kas peale antibiootikumide on muid ravivõimalusi (mu magu ei suuda tablette enam välja kannatada ja ilmselt olen tundetuks muutunud, liiga palju antib. söönud elu jooksul, olen 38 aastane). Kas võib olla, et see haigus istub mu sees juba 10 aastat (elasin tollal koos mehega, kellel oli teisigi naisi)? Kuidas sellesse üldse suhtuda, kuidagi kõhe on, niipalju uuritud ja ravitud 3 kuuri, aga ikka positiivne

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Urogenitaalset mükoplasmoosi võivad põhjustada niisugused mikroobid nagu Ureaplasma urealyticum, Mycoplasma hominis ja Mycoplasma genitalium. Ainult viimatinimetatud mikroobi loetakse kindalaks patogeeniks, kaks esimesena mainitud mikroobi võivad kuuluda ka urogenitaaltrakti normaalse mikrofloora hulka ja muutuda ainult teatud tingimustel patogeenseteks.Seega - Ureaplasma urealyticumi või Mycoplasma hominise esinemine urogenitaaltraktis võib olla teatud olukorras täiesti normaalne ja mitte mingit ravi vajav, samas teises situatsuoonis (organismi nõrgenedes) võivad need mikroobid muutuda patogeenseteks ja rünnata organismi kui ehtsad haigustekitajad.Seetõttu ei saa ilma konkreetset patsienti nägemata ja günekoloogiliselt/uroloogiliselt uurimata anda mingeid kindlaid soovitusi.