sammaspool 01.05.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen üle neljakümne aastane naine. Ligi 20 aastat tagasi diagnoositi mul punane lame sammaspool. Ilmselt on see haigus mul muutunud krooniliseks, sest aeg-jalt ta kaob ja siis jälle ilmneb.Olen saanud raviks tablette, salve, kvartsi, aga tulemused on kesised. 1. Kas sellest haigusest on ka võimalik lahti saada? Milline ravi annab parimaid tulemusi? Kas on teada, et paastulaager on toonud tervenemist?
Murelik.

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Paastulaager ei saa olla Teile abiks. Punane lame sammaspool e. lihhen võib aeg-ajalt korduda ning vajab siis ravi, kuid haiguse ravimisega ei tohiks küll probleeme olla. Sõltuvalt ulatusest kasutatakse kas ainult salvi või ulatuslikumal juhul tabletiravi. Salvide hulgas on küll erinevaid valikuid, kuid konkreetseid soovitusi saan anda vaid Teid nähes.