kondüloomid 15.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:


Tere!

Olin mõni aeg tagasi oma püsipartneriga esimest korda ilma kondoomita vahekorras ning nüüd diagnoositi mul kondüloomid ja kirjutati raviks Wartecit. Ma lihtsalt ei suuda seda kõike uskuda, sest olen kogu oma elu jooksul (olen 31 aastane mees) pööranud väga suurt tähelepanu turvaseksile. Tahtsin küsida sellist asja, et kuidas selle kõigega nüüd edasi elada? Kohati on selline tunne, et pooks ennast suurest depressioonist lihtsalt üles!

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Kõigepealt tuleb ravida ära käsnjad vohandid, siis ei oe te enam nii nakkav. Organismis on nüüdsest olemas vaid võimalus uueks ägenemiseks. Oma püsipartneriga olete mikrofloora ( nii patogeensed kui kehaomased) osaliselt vahetanud, mistõttu on immunsüsteemil esialgu tegemist, et kohandada ennast uute oludega. Kui elate normaalselt ja ilma liigse stressita, on loota, et uusi ägenemisi ei tekigi.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

kondüloomid


Tere!
Mul diagnoositi kondüloomid ja saan ka ravi. Mida ma edaspidi peaksin oma elus seoses nendega silmas pidama? Eriti mis puudutab seda, et ma kedagi ei nakataks!

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Teravad kondüloomid on nahal esinevad healoomulised moodustised, mis tavaliselt alluvad väga hästi ravile. Nagu iga viirushaigus, võivad ka teravad kondüloomid korduda. Kui nahal vastavaid moodustisi ...

Loe edasi

Condyloma


Tere,

mis on condyloma ja millisel kujul ta avaldub naistel.

Aitah

Vastas dr Heli Raudsepp

On olemas laiad ja teravad kondüloomid. Laiad süüfilise korral ja teravad HPV viiruse korral. Mõlemad on sugulisel teel edasikantavad. Teravad kondüloomid kujutavad endast nahanäsakesi. (ilmselt Te neid ...

Loe edasi

Kondüloomid

Kui kaua ei tohi pärast ravi vahekorras olla? Ravi kodune Wartec tootega.

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Kui teravad kondüloomid on täies ulatuses eemaldunud, siis pole mingit vajadust vahekorrast hoidumiseks.

Loe edasi

Kondüloomid

Kuidas diagnoositakse kondüloome, milline on efektiivseim ravi ja kuidas mõjutab see haigus järglaste saamist, mõtlen siin seda, et kui haigus on varajases staadiumis avastatud ja ravitud?

Kuidas ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Lugupeetud Marko!
Loomulikult on võimalik ka endal ise teravaid kondüloome diagnoosida kui teada kuidas nad täpselt välja näevad.
Aga loomulikult pole mitte igasugused moodustised nahal teravad ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi