Häda jalgade naha pärast. 14.01.04 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Kui on soe ja on suvi, ei julge ma kanda lühikesi pükse ega miniseelikut. Mu jalad, isegi reied on karvanääpsude kohtadelt punasetäpilised. Saan küll aru,et peaksin nahale rohkem päikest lubama, aga kuidas ma luban kui ei taha lühikese alaosaga kodunt välja minna. Nahk on mul jube kõva, karvad jämedad ja karmid. Tõenäoliselt on see minu ebaesteetilise naha põhjuseks. Kas mul on lootust olukorda parandada? Millegagi nahka määrida? Ütlen, et olen kohutav külmavares ning talvel suudan ainult end kõvasti kokku võttes korra nädalas üleni vannis käia. Meie elamine on ka külm, kogu aeg kannan karupükse teksaste all.

Lugupidamisega
Ann, 32 aastat vana, Harjumaalt

Arst vastas:

dr Sirje Liiv

Dermatoveneroloog

Nahaarst dr. Sirje Liiv erapraksis

Proovige jalgadele kanda Eucerin 5% uurea sisaldusega salvi 1 kord päevas (apteegi käsimüügi vahend ). Veelgi õigem oleks teil minna nahaarsti konsultatsioonile.