Hiv-i mure 08.12.03 / Nahahaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Mul on väga suur mure.
Mul oli poolteist nädalat tagasi võimalik nakatuda Hiv-i. Siiamaani olengi nüüd elanud Aidsi hirmus. Kui kiiresti on võimalik et sümptomid avalduvad? Mul oli juba järgmisel päeval pidev urineerimis vajadus. Ja ka väike munanditevalu. Nüüd pidev palavik, külmavärinad ja paanikaga avastasin ka täna et üks mu lümfisõlm on suurenenud. Lähen paari päeva pärast arstliku kontrolli. Kas seal saan ma juba kõik vastused? Vist Hiv-ile küll mitte. Lugesin et pean piinlema 2-3 kuud enne kui saan testi teha. Palun vastake. Ette tänades, Indrek

Arst vastas:

dr Heli Raudsepp

Dermatoveneroloog

TÜ Kliinikumi Nahahaiguste kliinik, Kliinik

Hiv-i ja süüfilise analüüs vajavad kordamist 1 ja vajadusel 3 kuu pärast peale oletatavat nakatumist.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Nahahaigused

HIV kartus

Tere!

Olin kaitsmata vahekorras välismaalasega u. pool aastat tagasi, siiani pole olnud julgust minna HIV testi tegema. Selline küsimus - hiljuti oli mul mandlioperatsioon ja tehti tavalised ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Operatsiooni eelselt ei tehta patsiendile uuringuid HIV-i suhtes. Uuringuid HIV-i suhtes tehakse ikka ainult spetsiaalselt kui inimene seda ise soovib teha lasta.

Loe edasi

HIV

Tere.
Kui suur on tõenäosus saada HIV viirus, kui on 1 kord aetud habet HIV-positiivse inimese zhiletiga. Sisselõiget ei toimunud, kuid hirm on siiski suur.
Lugupidamisega, Toomas

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Lugupeetud Toomas,
Tõenäosus on küll väike, aga kahjuks mitte olematu. Soovitaksin kindlasti teha uuringud HIV-i esinemise suhtes - kasvõi hingerahu huvides.
Lugupidamisega,
Airi Põder

Loe edasi

HIV

Tere

Küsimus järgmine- kas HIV- i on võimalik avastada ka tavalisest veenist võetud vereproovist (koguvere proov) või mingist muust mitte spetsiaalselt antud viiruse avastamiseks tehtud proovist?

Vastas dr Heli Raudsepp

HIV analüüsi tehakse veeniverest,kuid ainult siis, kui inimene seda ise soovib.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi