kas kasvaja 27.05.02 / Meestearst

Külastaja küsib:

mul üks munand teisest suurem. mingeid haigusnähtusi pole olnud. eelmine nädal aga avastasin endal vasaku rinna all väikese klombi. vaatasin netist, et rindade suurenemine on hormonaalse munandivähi sündroom. mingeid väliseid suurenemismärke ei ole - kuid katsudes on tunda. valu munandites küll ma tundnud ei ole, kuid tegemist on ikkagi mingi moodustisega mitte lihtsalt mahu suurenemine. kas tegemist on kasvajaga.

arvatavasti pean nüüd teie poole pöörduma. vatasin et teil on 4 vastuvõtukohta millist soovitate. kas mingit saatekirja on kah vaja.
olen 16 aastane.

ootan vastust.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Rinnanäärme valulikkuse või suurenemise üle kaebab järjest enam puberteediealisi Eesti noormehi. Üldjuhul on tegemist lihtsate hormonaalse ümberkõlastumise perioodiga seotud mööduvate nähtudega, mis üldjuhul ravi ei vaja.
Ka munandite suurus võib olla erinev. Tavaliselt on vasak munand 1-2 ml väiksem kui parem (Eesti keskmine vastavalt 23 ja 22 ml).
Kui teil aga esinevad mõlemad nähud koos, siis tasub kindluse mõttes siiski vastuvõtule tulla. Kliiniku valite teie - mõlemas linnas on nii riiklikud kui ka tasulised vastuvõtud. Meestearsti visiidile tulekuks saatekirja vaja ei ole.
Edu soovides
Margus Punab

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Meestearst

Eesnäärme pahaloomulise kasvaja ravi

Tere. Kui on diagnoositud pahaloomuline kasvaja, kas pooldada operatsiooni või kiiritusravi? Pakutakse ka veel uut tehnoloogiat kiiritus seemned....ei oska otsust langetada.

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Minu soe soovitus on hea kirurgi käe all radikaalne prostatektoomia.

Loe edasi

kasvaja

Kas munandi kasvaja on munandi küljes päris või eemal?

Margus Punab

Vastas dr Margus Punab

Munadi kasvaja lähtub ikkagi munandi koest. Kui muutus on munandist eraldi, siis on tavaliselt tegemist munandimanuse tsüstiga. Tsüst vajab operatiivset ravi harva. Õige diagnoosi panemiseks peaks ennast ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: