Pakiline vajadus urineerida 05.04.24 / Meestearst

Külastaja küsib:

Tere!
Probleemiks igapäevaelus segav vajadus “ nüüd ja kohe urineerida.” Antud olukord on muutunud juba igapäevast elu segama hakata. Näitena- hommikul teen termosesse kohvi kaasa ca 400ml, tarbin selle paari tunni jooksul ära ja tunnen järsult vajadust põit tühjendada, kogus mis välja tuleb on sinna 200ml kanti, kuigi kõhus rõhuv tunne nagu oleks põis täielikult täitunud ja nii igapäevaselt. Samuti 2h kinoseansi käigus sai tarbitud ca 250ml vedeliku ja seansi lõpus tunne, et pean kiirelt wcsse saama, sest ei jõua enam kinni hoida ja tekivad piinlikud olukorrad seoses sellega. Paar nädalat tagasi eristus kusitist kollast värvust ja urineerimine oli samuti valulik 2-3p ja rohkem pole esinenud.Mida edasi teha? Kohalik perearst muret Ei mõista ja meestearstilt pole abi saanud. Probleem aga tõsine.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kui pole abi saanud, siis vaevalt et te meestearsti külastasite. Seda nimetust armastavad kasutada paljud. Soovitan vastuvõtule tulla. Kui meestekliinikus, siis võtke kohe kaasa ka hommikune esmasjoa kuse analüüs. Esmaselt tuleb välistada põletikud, teises etapis kusemisega seotud lihaskonna mured.