Depressioon ja libiido langus 30.03.24 / Meestearst

Külastaja küsib:

Mul on viimase 1-1,5 asta jooksul olnud depressioon. Tarvitan hommikuti 20 mg cipralexi, 200 mh l - türoksiini ja õhtul 2 x25 mg kventiapiini. Cipralexi olen kasutanud viimased 2-3 kuud. Selle aja jooksul olen märganud seksuaalse huvi märgatavat langust. Muidu on cipralex mu emotsionaalset seisundit küll parandanud, kuid madal huvi partneri vastu tekitab närvilis olukordi. Viimastel kuudel olen elukaaslasega heal juhul kord kuus vahekorras olnud. Mida peaksin tegema?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Tulge vastuvõtule. Ravimid on olemas, aga esmaselt peaks välistama ka meessuguhormoonide defitsiidi.